Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
czwartek, 29 maja 2014 19:56

W środę 28 maja 2014 r. uczniowie z klasy I i II ze szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. To muzeum na wolnym powietrzu jest jednym z największych i najpiękniejszych w Polsce. Uczniowie zwiedzali zabytki architektury drewnianej, stare chaty, wiatraki i zabudowania gospodarcze, w których żyli i mieszkali Lasowiacy. Widzieli wnętrze chaty, drewniane zabawki, którymi bawiły się dzieci w dawnych czasach oraz szkołę. W szkole usiedli w ławkach i pisali na tabliczkach, piórami maczanymi w atramencie z kałamarza. Następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, tworząc piękne wycinanki z bibuły. Po warsztatach odbyło się grillowanie a potem dzieci kupowały pamiątki. Pogoda dopisała znakomicie. Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili z wycieczki. Zobacz zdjęcia>>

 
Lekarz weterynarii w zerówkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
środa, 28 maja 2014 18:07

Co to jest lecznica dla zwierząt i jak wygląda praca weterynarza? Chcąc uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania  zaprosiliśmy do szkoły Pana Wojciecha Bryg  lekarza weterynarii z lecznicy w Kliszowie. Podczas spotkania Pan Wojciech w bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób przekazał wiedzę na temat pielęgnowania naszych czworonogów i utrzymania w dobrej kondycji i zdrowiu. Dzieci dowiedziały się jakie szczepienia powinno się wykonywać profilaktycznie, aby nasze zwierzę żyło długo i cieszyło się dobrym zdrowiem, a choroby omijały je "z daleka".

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawą chemią i "żywa" lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
środa, 28 maja 2014 09:00

15 maja 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum  pojechali na wycieczkę do Krakowa. Choć pogoda była bardzo kapryśna, uczestnicy tej wyprawy byli bardzo cierpliwi i wytrwali. Jednym z ważniejszych punktów wyjazdu był udział młodzieży w pokazach doświadczeń chemicznych w ramach „Spotkań z ciekawą chemią”. Pracownicy Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprezentowali i szczegółowo omówili wiele interesujących eksperymentów oraz przedstawili zarys historii chemii.

Więcej…
 
Motywacja dziecka do nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
wtorek, 27 maja 2014 12:39

W ramach projektu „Nowa, jakość doskonalenia” realizowanego w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat „Jak zorganizować dziecku dzień, aby zmotywować go do nauki”. W warsztatach poruszano tematykę czasu wolnego ucznia oraz zagospodarowania czasu w taki sposób, aby wdrożyć ucznia do systematyczności oraz osiągania sukcesów w nauce. Wypracowane wnioski zostały przekazane na piśmie rodzicom i znajdują się w zakładce „Dla rodzica”.

 
Turniej unihokeja w Padwi Narodowej
Wpisany przez eg   
piątek, 23 maja 2014 07:50

 17 maja 2014 r. w hali sportowej gimnazjum w Padwi Narodowej odbył się Wielki Turniej Unihokeja dla uczniów gimnazjum o puchar Wójtów Gmin: Borowa, Gawłuszowice i Padew Narodowa. Pomysłodawcą turnieju był Grzegorz Nelec prezes UKS Atlas Gawłuszowice, całość przygotowań koordynowali nauczyciele pracujący w zaprzyjaźnionych UKS-ach Alfa Borowa, Atlas Gawłuszowice i Grunwald Padew Narodowa.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 40

Pajacyk

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.pajacyk.pl

Sprawdź czas na świecie

Gawłuszowice

Kalendarium


Dzisiaj jest: Czwartek
2 Kwietnia 2015
Rocznica śmierci Jana Pawła II
Imieniny obchodzą
Franciszek, Sądomir, Urban,
Władysław, Władysława

Do końca roku zostało 274 dni.
Zodiak: Baran

Projekty i programy

Pogoda w twojej okolicy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości