Wyjazd do kina PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
czwartek, 07 listopada 2013 13:33

W dniu 28 października 2013r. w godzinach wieczornych odbył się wyjazd uczniów klas II gimnazjum do kina Galaktyka w Mielcu. Chętni uczniowie, dzięki uprzejmości Pana Adama Kurdziela, który przekazał darmowe wejściówki na seans, mogli zobaczyć dramat pt. „Chce się żyć”. Film przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. Ta emanująca optymizmem i humorem opowieść, poruszyła wszystkich widzów i stała się podstawą do wielu przemyśleń. Serdeczne podziękowania dla Pana Adama Kurdziela składają uczniowie klas IIa i IIb wraz z wychowawczyniami: Renatą Bartkowicz i Marią Smyklą.

 
Wszystkich Świętych 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
niedziela, 03 listopada 2013 21:11

W dniu 31 października  2013 r. mieliśmy okazję wsłuchać się w słowa uroczystej akademii z okazji dnia Wszystkich Świętych, którą  zaprezentowali uczniowie naszego gimnazjum. Oprawę muzyczną przygotował ksiądz katecheta oraz uczniowie klasy pierwszej. Apel wprowadził nas w  nastrój zadumy, nostalgii i refleksji, pokazał, że we współczesnym, zabieganym świecie warto na chwilę zwolnić i zastanowić się nad swoim życiem i postępowaniem. Po akademii przedstawiciele uczniów klas trzecich wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze i złożyć własnoręcznie wykonane wiązanki na grobach tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Zobacz zdjęcia>>

 
Turniej unihokeja PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
sobota, 02 listopada 2013 13:31

W dniu 26 października 2013 w Szkole Podstawowej w Gawłuszowicach odbył się turniej unihokeja o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „ATLAS” w Gawłuszowicach. Zawody odbyły się w kategorii chłopców szkół podstawowych kl. V i VI systemem każdy z każdym- 2x5 min. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn tj. z Brzeżnicy, Borowej, Glin Małych, Tuszowa Narodowego i Gawłuszowic, które miały za zadanie propagowanie unihokeja i walki w duchu zasady Fair Play. Po uroczystym otwarciu turnieju i przywitaniu drużyn i ich opiekunów przez prezesa klubu pana Grzegorza Nelec  rozpoczęto rozgrywki przy mocnym dopingu licznych miejscowych kibiców-fanów unihokeja. Po prawie czterogodzinnych zmaganiach i bardzo zaciętych meczach I miejsce w Turnieju zajęła drużyna z Brzeżnicy, II m. z Gawłuszowic, III m. z Tuszowa Narodowego, IV m. z  Glin Małych i V m. z Borowej.
Królem strzelców turnieju został Adrian Gondek (S.P.Gawłuszowice), najlepszym zawodnikiem Michał Matysiak (S.P.Brzeźnica) a najlepszym bramkarzem Grzegorz Ulrych (S.P.Tuszów Narodowy). Szczególne podziękowania należą się  sędziemu panu Adamowi  Miraś za propagowanie unihokeja, fachową pomoc i sprawiedliwe sędziowanie z humorem.
Drużyny na zakończenie turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Dzięki przychylności sponsorów i głównego organizatora Grzegorza Nelec nauczyciela wychowania fizycznego z Gawłuszowic wszyscy wyjechali zadowoleni i z uśmiechem na twarzy. 
Skład drużyny z Gawłuszowic-trener Grzegorz Nelec
Zawodnicy: Szymon Stachowicz, Hubert Wiśniewski, Adrian Gondek, Kacper Wieczerzak, Jakub Mazur, Karol Wypasek, Łukasz Załucki, Mikołaj Trzpis, Kacper Babula, Adrian Paluch, Norbert Świerczek. Zobacz zdjęcia>>

 
Gimnazjaliści w kopalni soli. PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
sobota, 26 października 2013 22:00

W dniach 3-4 października 2013 r. uczniowie klas II gimnazjum wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Bochni i Krakowa. Główną atrakcją wyjazdu było wieczorne zwiedzanie zabytkowej bocheńskiej kopalni soli, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Dzięki podziemnej ekspozycji multimedialnej uczniowie odbyli niezwykłą i pouczającą podróż w czasie. Po zakończeniu zwiedzania przyszedł czas na podziemną, trwającą do późnych godzin wieczornych dyskotekę, pełen wrażeń zjazd 140-metrową zjeżdżalnią, zabawę na boisku sportowym oraz nocleg w położonej 250 m pod ziemią Komorze Ważyn. Drugiego dnia młodzież odwiedziła Kraków. Oprócz zwiedzania podziemi Rynku i spacerów uliczkami Grodu Kraka, uczniowie zawitali także do kina IMAX. Piękna pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że wszyscy wrócili do domów w doskonałych humorach. Zobacz zdjęcia>>

 
Ważna informacja - basen PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
piątek, 25 października 2013 19:18

Zainteresowani rodzice, którzy zadeklarowali udział swoich dzieci w wyjazdach na basen, połączonych z nauką pływania, proszeni są na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w naszej szkole we wtorek 29 października 2013 r. o godz. 14.00.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35

Pajacyk

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.pajacyk.pl

Sprawdź czas na świecie

Gawłuszowice

Kalendarium


Dzisiaj jest: Czwartek
28 Sierpnia 2014
Imieniny obchodzą
Adelina, Aleksander, Aleksy, Augustyn,
Patrycja, Sobiesław, Stronisław

Do końca roku zostało 126 dni.
Zodiak: Panna

Projekty i programy

Pogoda w twojej okolicy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości