Ważna informacja - basen PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
piątek, 25 października 2013 19:18

Zainteresowani rodzice, którzy zadeklarowali udział swoich dzieci w wyjazdach na basen, połączonych z nauką pływania, proszeni są na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w naszej szkole we wtorek 29 października 2013 r. o godz. 14.00.

 
Spotkanie z policjantem w naszej szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
piątek, 25 października 2013 19:13

24 października 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Mielcu. Zajęcia przeprowadzone były w kilku grupach wiekowych: Uczniowie młodszych klas mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci zwracali dzieciom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności podczas drogi do - i ze szkoły. Mówili również czym jest przemoc w szkole i jak sobie z nią radzić, jak zachować się w przypadku zagubienia się w obcym miejscu i co robić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a potem zadawały pytania dotyczące odpowiedzialnej pracy policji. Uczniowie klas starszych pogłębili temat bezpieczeństwa w szkole i po za nią, nie tylko o problematykę przemocy ale również odpowiedzialności nieletnich w przypadku wykroczeń. Uczniowie poprzez udział w spotkaniu, uświadomili sobie, jakie mają prawa i obowiązki w świetle obowiązujących przepisów prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie powinni przyjmować postawy, gdy ktoś namawia ich do czynu, który przez prawo jest zakazany. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Wiedza, którą uzyskali uczniowie na pewno przyda się w dalszym ich życiu. Zobacz zdjęcia>>

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
środa, 16 października 2013 17:19

„Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa ten może być nauczycielem”.

Te słowa skierowali do wszystkich nauczycieli w naszej szkole, przedstawiciele Rady Rodziców na uroczystej akademii, którą przygotowali rodzice wraz z uczniami, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród pięknych wierszy recytowanych przez uczniów i piosenek śpiewanych przez szkolny chór, na tle barwnej dekoracji rodzice złożyli serdeczne życzenia nauczycielom. Życzyli im by życie dawało każdą chwilą to, co ma najlepszego i najpiękniejszego do zaoferowania, satysfakcji z pracy pedagogicznej oraz dziękowali za entuzjazm, pasję, za trud i poświęcenie włożone w edukację dzieci, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy, kształtowania postaw, także za przekazywanie wzorców i dobrych przykładów. Nie zabrakło też podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły, którzy wspomagają wysiłek nauczycieli i przyczyniają się do tworzenia przyjaznych i estetycznych warunków nauki oraz pracy. Miłym akcentem kończącym świętowanie było wspólne spotkanie przy stole.

 
Wycieczka do Mielca PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
środa, 09 października 2013 18:29

Dnia 7 października 2013 roku uczniowie klasy V i VI pojechali na wycieczkę do Mielca. Celem tego wyjazdu był udział w lekcji bibliotecznej oraz lekcji multimedialnej. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, poznaliśmy różne działy biblioteczne,  zasady zapisu do biblioteki, dowiedzieliśmy się co to są katalogi rzeczowe i autorskie oraz o możliwości pożyczania książek do słuchania - coraz popularniejszych audiobooków.
Obejrzeliśmy również biblioteczną wystawę, poświęconą Julianowi Tuwimowi pisarzowi, poecie, publicyście, tłumaczowi, dziennikarzowi, autorowi tekstów piosenek i skeczy kabaretowych. Do oglądania bibliotecznej wystawy zaprosiła nas Babcia, która w wierszu Tuwima leciała wraz z kurką złotopiórką aeroplanem. Kolejne kroki skierowaliśmy do Samorządowego Centrum Kultury na lekcję filmową pt. „ Alchemia filmu, czyli jak to powstaje”. Spotkanie to składało się z dwóch części. Pierwsza część miała charakter multimedialnej prezentacji przeplatanej wykładem o tym jak powstaje film oraz na temat różnych gatunków filmowych. W drugiej części uczniowie zostali zaproszeni na projekcję filmu opartego na faktach pt. „ Mój przyjaciel Hachiko”, który  wywołał mnóstwo emocji i wzruszeń.

 
Pasowanie na ucznia klasy I PDF Drukuj Email
Wpisany przez eg   
wtorek, 08 października 2013 20:34

„ Duma nas przy tym wielka rozpiera,
bo pomijając względy wszelakie,
pamiętać trzeba, że raz tylko w życiu
stajesz się stuprocentowym pierwszakiem.”

W dniu 8 października 2013 r. odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia pierwszaków. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego wydarzenia bardzo starannie. W towarzystwie rodziców i zaproszonych gości oraz starszych i młodszych koleżanek i kolegów najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali formalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Tuż po oficjalnym powitaniu odbyła się część artystyczna, w której pierwszaki wykazały się różnymi umiejętnościami. Potem złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez panią dyrektor. Następnie złożyli swoje pierwsze podpisy na Akcie Pasowania przygotowanym przez wychowawczynię panią Martę Szeligę. Po pasowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy, przybory szkolne ufundowane przez Wójta Gminy Gawłuszowice, książeczki do czytania od rodziców oraz liczne pamiątki od starszych koleżanek i kolegów. Rodzice przekazali również pierwszakom zestaw gier i układanek do nauki i zabawy. Część oficjalna zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Ten dzień pozostanie w pamięci pierwszaków przez długie lata. Zobacz zdjęcia>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35

Pajacyk

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.pajacyk.pl

Sprawdź czas na świecie

Gawłuszowice

Kalendarium


Dzisiaj jest: Środa
23 Lipca 2014
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew

Projekty i programy

Pogoda w twojej okolicy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości